Altın Eleme Seti Devin Gold

1.00

Altın Eleme Seti Devin Gold biriken altını ayrıştırmak için, altın buluntularınızı toplamanıza, elemenize ve depolamanıza yardımcı olur.savakta toplanan kum, çakıl, taş, altın ve benzeri parçalar altın eleme tavası/Leğeni içine dökülür ve su yardımı ile altına nazaran çok daha hafif olan kum, çakıl, taş ve benzeri parçalar atılarak sadece dip kısmında altının kalması sağlanır. Altın eleme seti devin goldu nakit indirimli fiyata satın alabilirsiniz.

Açıklama

Altın Eleme Seti Devin Gold

Altın eleme devin gold seti su kaynaklarının yeryüzünden koparıp sürüklediği altın zerrecik ve taneciklerini toplamak için tasarlanan ve üretilen % 100 – Fransız menşeli “GOLD DIGGER” ürünlerini tercih edebilirsiniz.

Altın Eleme Temel Kit (Mini Devin Gold) – Mavi Bu altın toplama kiti (Mini Devin Gold), maceraya başlamak için ihtiyacınız olan her şeyi içerir.

 

BİLGİ VE SİPARİŞ İÇİN BİZİ HEMEN ARAYIN

telefon icon 0216 342 43 19   telefon icon 0216 342 43 18   telefon icon 0532 514 54 71   telefon icon 0536 560 70 90   telefon icon 0545 560 70 90

whatsapp icon 0532 514 54 71   whatsapp icon 0536 560 70 90

 

Altın eleme devin gold

 

Bu kapsamlı arama kiti; dere, nehir ve akarsularda doğal altınları aramakta kullanılacak tüm ekipmanları bir arada sizlere sunuyor.

Kullanılan malzeme kalitesi, yılların bilgi ve birikimi ile belli bir matematiğe dayanılarak üretilen bu ürünler tüm Dünyada oldukça beğenilen ve kabul gören popüler ürünlerdir.

Emeğinizin karşılığını almak, piyasanın en iyi ürünleriyle en iyi sonuçları elde etmek istiyorsanız, GOLD DIGGER tam size göre.

Altın ayrıştırma konusunda sürekli olarak araştırma ve geliştirme yapan Gold Digger üst düzey ürünler sunar.

Altın ayrıştırma için kullanılan bu temel kit ihtiyacınızı tam anlamıyla karşılıyor.

PAKET İÇERİĞİ:

* MİNİ PORTATİF SAVAK (DEVIN GOLD) – Sluice Box: Nehir kenarlarında topraktan çıkan ufak, bazen toz şeklinde olan altınları taştan , topraktan elemek için (ortaya çıkarmak için) kullanılan savak.

Ölçü: 15 cm x 60 cm

Renk: Mavi

Menşei: %100 Fransa’da üretilmiştir.

* XP ALTIN ELEME BAŞLANGIÇ SETİ (Altın Yıkama Tavası/Leğeni): Nehir kenarlarında topraktan çıkan ufak, bazen toz şeklinde olan altınları taştan, topraktan elemek için (ortaya çıkarmak için) kullanılan elek.

Bu XP başlangıç ​​altın eleme seti, altın buluntularınızı toplamanıza, elemenize ve depolamanıza yardımcı olacak bir dizi aksesuardan oluşur:

– XP Gold Pan (Tava/Leğen) – 37cm: Özel tasarımı, geniş kapasitesi, geniş düz tabanı ve 4 kaydırma bölgesi ile çok yönlü, hızlı ve doğru bir altın toplama olanağı sunar. Tava tasarımı, altını olabildiğince verimli bir şekilde toplamak ve en iyi sonuçları almak için mükemmel bir şekilde tasarlanmıştır. Tamamen yeni “Yılan Derisi” yüzeyi sayesinde altın pulları tutarken suyun geçmesine izin verir.

– XP Gold Classifier (Elek) – 37 cm: 10 mm gözenekli elek sayesinde, büyük kayaları ve taşları hızlı bir şekilde elemeye yardımcı olur ve sadece altın içerebilecek malzemeleri bırakır.

XP plastik eleği tasarımı sayesinde piyasadaki en güçlü ve kullanışlı eleğidir.

– Plastik Pipet

– 2 adet Mini Tüp

– Büyüteç

– Şişe

– Emme Şişesinden (150 ml) oluşur.

* KÜÇÜK EL KÜREĞİ (Yeşil): Kanalları beslemek için kullanılan üst düzey kürek. Bu kürek, piyasada bulunan en sağlam kürektir.

* KÜÇÜK EL KÜREĞİ (Siyah-Turuncu): Küçük araştırmacıların kullanacağı el küreği, sırt çantanızda dahi taşıması kolay.

* DEDEKTORBURADA ÇANTA ve ŞAPKA Hediyedir.

Ağırlık: 3 kg

Boyutlar: 60 × 40 × 25 cm

Altın eleme seti devin gold

GENEL BİLGİ

SLUICE BOX – SAVAK – ALTIN ARAMA BENDİ NEDİR? NE İŞE YARAR?

Savak diğer bir adıyla Sluice Box (Altın Arama Bendi / Savak); dere, nehir ve akarsuların uygun bir yerlerine konumlandırarak suyun debisinin toprak yüzeyini aşındırarak sürüklediği kum, çakıl ve taşlardan arındırılan özgül ağırlığı yüksek olan altını tutma özelliğine sahip bir alettir.

Dere, nehir ve akarsularda altın olduğu düşünülen yerlere Gold Digger Sluice Box ile Altın Arama Bendi oluşturularak altını çökertme yöntemiyle ayırma işlemine yarar.

Bu uygulamaya ayrıca Gravite yöntemi denir.

Su akıntısının yardımıyla kum ve taşlardan çok daha ağır bir öz kütleye sahip olan altın Sluice Box ta (altın arama bendinde) yer alan farklı engebeli bölümlere takılarak orada birikir.

Bu engebeli bölümler oldukça önemlidir.

Merdiven altı dediğimiz amatör kişilerin farklı amaçlar için üretilmiş ürünlerin (halı, plastik vb.) sluice box (savakta) kullanılması çok doğru bir yöntem değildir.

Bu sadece çokca altın zerrecik ve taneciklerinin olduğu böylede bunların kullanılması neticesinde çok da iyi sonuçlar almak mümkün olamamaktadır.

1 gr altının dahi ne kadar değerli olduğunu düşünüldüğünde bu ürünlerinde aslında çok daha kaliteli kullanılması gerekliliğini ortaya koyuyor.

Sluice Box – Altın Arama Bendinde (Savakta) bulunan engebeli kısımda (paspasta) biriken altını ayrıştırmak için Gold Pan (Altın Eleme Tavası/Leğeni) kullanılır.

Sluice Box ta yani Savakta toplanan kum, çakıl, taş, altın ve benzeri parçalar Gold Pan (Altın Eleme Tavası/Leğeni) içine dökülür ve su yardımı ile altına nazaran çok daha hafif olan kum, çakıl, taş ve benzeri parçalar atılarak sadece dip kısmında altının kalması sağlanır. Buna Panlama adı verilir.

Kısacası Gold Pan (Altın eleme leğeni veya tavası); altın arama bendinden (savaktan) çıkarılan paspaslardaki altınları ayırma yeridir.

Altın Eleme Tavası/Leğeni (Gold Pan) su ile çalkalandıkça ve yıkandıkça kum, çakıl ve taşlar tava dışına akar gider, altın ise dibe çöker, böylelikle altın eleme savası içesinde sadece altın toz, zerrecik veya tanecikleri kalır.

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.

“Altın Eleme Seti Devin Gold” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ana Sayfa
Kategoriler
İletişim